Groups and Leaders

Click this button to sort the list by leader surname (alphabetical order):

Click this button to sort the list by group title (alphabetical order):
ARCHAEOLOGY Bob Ruffle
ART HISTORY AND APPRECIATION Bill Denny
ASTRONOMY AND ASTROPHYSICS Chris Baddiley
BIOLOGICAL PSYCHOLOGY Alan Gray
BOOKS-BOOKS-BOOKS Gillian Holt
BOTANY GROUP Gerry Davies
BOULES AND PETANQUE 1 Richard Shenton
BOULES AND PETANQUE 2 Derek Carter
BRIDGE (EAT GROUP) Margaret Aspland
BRIDGE BEGINNERS Michael Houghton
BRIDGE DUPLICATE 2 Jo Newton
BRIDGE DUPLICATE 3 Andrew Hague
BRIDGE IMPROVERS Andrew Hague
CAMERA GROUP Richard Owen
CANASTA Avril Stevens
CARRY ON COMPUTING John King
CHESS Rodney Ashby
COUNTRY DANCING Shelagh Turnbull
CREATIVE WRITING 1 Jenny Jones
CREATIVE WRITING 2 Heather Whatley
CROQUET Kenneth Potts
CRYPTIC CROSSWORDS Pam Stanier
CYCLING Roger Keeling
DAWN’S DAWDLERS Dawn Retout-Du-Trevou
DISCUSSION GROUP Ian MacGregor
DRAMA GROUP Marilyn Birks
DRIVING SKILLS REVISITED Val Allen
FAMILY HISTORY AND GENEALOGY Gwenda Evans
FILM GROUP Liz Pusey
FILM GROUP 2 Angie Cantrell
FILM GROUP 3 Kay Linley
FLUENT FRENCH CONVERSATION Arline Gaskell
FLUENT FRENCH SPEAKERS Jenny Clayphan
FRENCH CONVERSATION 1 Maurice Almond
FRENCH CONVERSATION 2 Sue Norcross
FRENCH CONVERSATION 3 Jill Rayner
FRENCH CONVERSATION 4 Pam Stanier
FRENCH IMPROVERS Susan Amos
FRENCH INTERMEDIATE Arline Gaskell
FRENCH LEARNERS Richard Winterton
FRENCH REVISITED Carmel O Flynn
GARDENING (Monday) Janet Green
GARDENING (Tuesday) Wendy Davies
GEOLOGY Roger Hunt
GERMAN CONVERSATION Michael Lewent
GERMAN IMPROVERS Brenda Newhall
HANDICRAFTS Pat Turner
HISTORY THROUGH ART Jenny Purser
ITALIAN CONVERSATION Thomas Foort
KNITTING AND CROCHET Jeni Chesney
LATIN INTERMEDIATE Brenda Newhall
LAWN BOWLING GROUP Wayne Braddock
LET’S SING ANYWAY Gill Edwards
LITERATURE Janet Oliver
MAH JONG Jocelyn Lovell-Thomas
MATHEMATICS John Knee
MILITARY HISTORY Malcolm Delingpole
MUSIC APPRECIATION Peter Hurcomb
MUSIC POETRY AND PROSE Gren Gaskell
MY MUSIC Richard Rowan
NEW PERSPECTIVES ON ART HISTORY Julia Elkington
PAINTING 1 Jenny Bradford
PAINTING 2 Valerie Bruton
PATCHWORK AND NEEDLEWORK SKILLS Elaine Gowing
PHILOSOPHICAL DISCUSSION John O’Loghlen
PLAY READING 1 Moira Miller
PLAY READING 2 David Martin
POETRY PLEASE 1 Mary-Rose Hughes
POETRY PLEASE 2 Christine Cooke
RECORDER ENSEMBLE Annette Maxted
RUMMIKUB Jocelyn Lovell-Thomas
SCIENCE (Genetics and Evolution) Alan Gray
SCRABBLE 1 Sandy Williams
SCRABBLE 2 Barbara Steele
SHAKESPEARE 2 Dorothy Meredith
SHAKESPEARE ON PAGE AND STAGE Rosemary Cattanach
SHORT MAT BOWLING Peter Steele
SILK PAINTING ** No Joint Leader **
SOCIAL DEBATE GROUP Lis Dobb-Sandi
SOCIAL HISTORY Brian Chesney
SPANISH BEGINNERS Gwyn Klee
SPANISH CONVERSATION (GROUP A) Judith Taylor
SPANISH CONVERSATION (GROUP B) Sybil Heeks
SPANISH IMPROVERS Mary Tibbles
SPANISH IMPROVERS PLUS Linda Collins
SPIRITUALITY AND LITERATURE Peter Bevan
TABLE TENNIS Dina Murdie
TAI CHI Linda Edwards
THE GOOD BEER GROUP Roger Hales
THE GRAPE GROUP John Waring
THE HUMAN BODY Sue Lamberton
THE STUDY OF FAIRY TALES Hesther Bate
THEATRE STUDIES Alan Starkey
TRAVEL GROUP Pat Hague
U3A SINGERS Ann Peach
UKULELE Derek Mesure
UNDERSTANDING OURSELVES John Staley
WALKING Roger Hales
WALKS WITH DOGS Julie Turner
WELSH CULTURE Sandy Williams

Comments are closed